04 Mart 2024 Pazartesi

Yükselen Burç Uyumu

Yükselen burç uyumu, insanların birbirleriyle olan ilişkilerinde önemli bir faktördür. Özellikle aşk, evlilik, cinsellik ve arkadaşlık ilişkilerinde uyum bir hayli önem arz eder. İnsanlar arasındaki uyum genel bir ifadeyle, burç uyumları ile doğru orantılıdır. Tabiat uyumları olan burçlar, birbirleriyle daha rahat iletişim kurabilirken, zıt burçlar anlaşmakta bir hayli zorlanabilmektedirler. Karakter çatışması diye de nitelendirebiliriz bu durumu.

Yapılacak astrolojik analizlerle kişilerin uyumlu olup olmayacakları hakkında yüksek tahminler oluşturulabilmektedir. Bu analizlerin ilk aşamasını her iki tarafında yükselen burç hesaplama işlemlerinin yapılması oluşturmaktadır. Yükselen burç bulma aşamaları sonucu elde edilen verilerle değerlendirmeler başlamış olur. Değerlendirme yapılırken yükselen burç özellikleri iyi bilinmesi gerekir.

Astroloji alanında en çok karşılaşılan sorulardandır burç ve yükselen burç uyumu. Burç uyumu deyince yalnızca başka birisinin burcuyla olan uyum anlaşılmalı. Kişinin kendisine ait olan güneş burcu ile yükseleni arasında ki uyumda değerlendirilmelidir. Yani insan sahip olduğu burçları arasında da uyumsuzluk yaşayabilir. Bu uyumsuzluk karakteristik özelliklerini de tabi olarak etkiler.

Yükselen Burçların Birbirleriyle Olan Uyumları

koç burcuKoç Burcu: Koç burcunda olanlar en rahat yay ve aslan burçlarıyla anlaşabilmektedir. Bu uyumda burçların ateş tabiatlı olmaları etkin rol oynamaktadır. Az çok anlaşabildiği burçlar ise, ikizler, boğa, balık ve kova burçlarıdır. Hemen hemen hiç anlaşamadığı burçlarsa, oğlak, yengeç ve terazi burçlarıdır.

boğa burcuBoğa Burcu: Boğa burcu sahipleri kolaylıkla oğlak, ikizler ve başak burçlarıyla geçinebilirler. İkinci derecene anlaştığı burçlar, balık, koç ve yengeç burçlarıdır. Fakat akrep, kova ve aslan burçlarıyla anlaşmaları biraz güçtür.

ikizler burcuİkizler Burcu: Genelde kova ve terazi burcuyla iyi uyum sağlarlar. Daha az uyum sağladığı diğer burçlar da, aslan, koç, yengeç ve boğa burcudur. Umumiyetle yay burcu ve başak burçlarıyla anlaşmaları biraz güçtür.

yengeç burcuYengeç Burcu: Yengeç burcu kişiler su tabiatı sahipleriyle yani balık ve akrep burçlarıyla sağlam ilişkiler kurabilirler. Genel anlamda da, başak, aslan, boğa ve ikizlerle de anlaşabilir. İletişim kurmakta zorlandığı burçlar, oğlak burcu, terazi burcu ve koç burcudur.

aslan burcuAslan Burcu: Ateş temsilcilerinden olan aslan burcu insanları yine kendisi gibi yay burcu ve koç burcu olanlarıyla ilişki kurmakta zorluk yaşamazlar. Hem de başak, yengeç, terazi ve ikizler burçlarıyla da arası fena değildir. Kolay kolay uyuşamadıkları burçlar, boğa, kova ve akrep burcunu sayabiliriz.

başak burcuBaşak Burcu: Daha çok oğlak ve boğayla anlaştıkları bilinir. Diğer uyuşabildiği burçlar, balık, yengeç, ikizler ve koçlardır. Tabiatları bir türlü örtüşmeyen akrep, kova ve aslan burçlarıyla kolay kolay yan yana gelmek istemezler.

terazi burcuTerazi Burcu: Terazi burçları olan kişiler ikizler ve kova burç sahiplerini severler. Başak, akrep, aslan ve yay burcuyla da anlaşmakta sıkıntı çekmezler. Uyumları zor olan burçlar, yengeç, oğlak ve koç burçlarıdır.

akrep burcuAkrep Burcu: Su gurubuna ait olan akrep burcu, yengeç ve balık burcuyla iletişimi severler. Terazi, oğlak, yay ve başak burcuyla da iyi uyum gösterirler. Aslan, kova ve boğa burcuyla pek anlaşabildiği söylenemez.

yay burcuYay Burcu: Bu burcun koç ve aslan burcu ile anlaşmaları çok kolaydır. Akrep, terazi, kova ve oğlak burcuyla da iyi uyumludurlar. Ama başak burcu olsun, ikizler ve balık burcu insanlarıyla anlaşmaları pek güçtür.

oğlak burcuOğlak Burcu: Sevdikleri burçlar, başak ve boğa burcudur. Diğer burçlar arasından da yay, akrep, kova ve balıkla iyi ilişkiler kurabilirler. Sevmekte zorlandıkları burçlar, yengeç, koç ve terazidir.

kova burcuKova Burcu: Kova burcuna sahip olanlar, en güzel terazi ve ikizlerle anlaşırlar. Koç, oğlak, balık ve yay burcuyla da arası kötü değildir. Akrep, boğa ve ateş grubundan aslanla uyumu iyi sayılmaz.

balık burcuBalık Burcu: Su gurubuna ait olan bu son burcun, akrep ve yengeç burcu ile uyumu iyidir. İyi olduğu başka burçlar, kova, oğlak, koç ve boğadır. Sevmekte zorlandıkları burçlarsa, yay, başak ve ikizler burcudur.

Yükselen burçlar arasında ki uyum mutlaka böyle olacak diye bir şey yok tabi ki. Anlaşması imkansız gibi görülen burçlar, çok da iyi anlaşabilir. Bu bilgiler astrolojik bilgilere göre oluşturulmuştur. Sonuçta insan çok komplike bir varlık olmasıyla birlikte, genellemelerin dışına çıkması çok normaldir.

Yükselen Burç Uyumu
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   
17 Yorum | Tüm Yorumlar
Yorumcu Kaan
Bazı arkadaşlar; yükselinimi nasıl bulurum diyorlar ! Doğum saatinizi biliyorsanız Anne baba veya hastane kayıtlarından gibi öğrenilebilinir. Bilmiyorsanız detaylı bir kaynaktan, tüm yükelen burçları okuyunuz. Mutlaka en fazla 2 burçta kalacaktır tercihiniz. Size en yakın gelen yükselen burç özelliği sizi tarif etmiş olacaktır. Yine bazı arkadaşlar burçlar konusuna çok meraklı olsa da gerçek bir araştırma içine girmeyi pek düşünmüyorlar. Normaldir :)) Girenler de normaldir :))
02.07.2019
Yorumcu Serkan
Oğlak yükseleni yay kadını ikizler yükseleni oğlak anlaşabilir evlilikte
03.11.2018
Yorumcu keülbirfa
başak burcunu çok güzele yorumlamış aynen öyle ikizlerden nefret ederim iyyyy
04.02.2017
Yorumcu Executioner
akrep burcuyum böyle yalan görmedim balık burcu ile uyumlu diyor resmen kafadan sallamışlar ben hiç balık ile iyi bir ilişki ortak nokta bulamadım ama yükselenim ikizler belkide ondan anlaşamıyorum birde yengeçler ile pek anlaşamam ama kova ikizler yay terazi ile aramız her zaman mükemmeldir su gruplar duygu hava grubu akıl mantık bazlı hareket ederler kendimden biliyorum...
01.11.2016
Yorumcu leyla
Başak burcu kadını yükseleni yay hangi burçlarla anlaşır
29.09.2016
Yorumcu pelin
bende burcuma güveniyorum ama yükselenim doğrumu bilmiyorum ben ikizler burcu ve oğlak yükseleniyim.
24.09.2016
Yorumcu handan
burcum koç yükselen burcum yengeç ama alakası yok yükselen burcumu nasıl bulabilirim yardım edin
11.08.2016
Yorumcu ceyda
Yükselen burcunuzu nasıl bulabiliyorsunuz? İnternetten baktım doğduğum saati istiyor ama ben bilmiyorum nasıl bulabilirim lütfen yardımcı olun.
31.07.2016
Yorumcu deniz
Çok ilginç yaa :-/ Bu arada ben aslan burcuyum, yükselenim akrep balıkları hiç sevmem çok sıkıcılar.
24.07.2016
Yorumcu ece
bende saçma buldum oğlak biriyim yükselenim koç ama oğlak biriyle çok iyi anlaşıyorum.
21.07.2016
Yorumcu gülbahar
Burcuma güveniyorum beni yanıltmayacağına inanıyorum.
26.05.2016
Yorumcu ufuk
akrep burcuyum yükselen burcum kova hiç alakası yok su grupları ile iyi anlaşamıyorum hava grupları ile aram çok iyi ateş grubundan aslan kesinlikle uyumsuz %80 anlaşamıyorum koçlar ile iyi sibel hanım terazi yengeç anlaşamaz iki burç öncü grup zor sen iyi balıklar kendinden olan yengeçler ile anlaşabilirsin akrep hariç...
22.05.2016
Yorumcu sibel
Bence yengecin anlaştığı burçlar arasında terazide olmalı.
13.05.2016
Yorumcu Selim
Oldukça kısa ve öz olmuş ama bence gayet yeterli ben aslan burcuyum dikkat ediyorum da su gurubunda olan burçlarla pek anlaşamıyorum.
16.04.2016
Yorumcu Aylin arslan
Burç özellikleri insan özellikleri midir?
10.04.2016
Yorumcu sanane
Saçma böyle değil ben kova ile gayet güzel anlaşıyorum.
02.04.2016
Yorumcu Sonsuzluk
Burçlara güveniyorum ve inşaAllah yanılmıyorumdur.
24.03.2016
 • Koç 21 Mart - 20 Nisan
 • Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs
 • İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran
 • Yengeç 22 Haz - 22 Tem
 • Aslan 23 Temmuz - 23 Ağustos
 • Başak 24 Ağustos - 22 Eylül
 • Terazi 23 Eylül - 23 Ekim
 • Akrep 24 Ekim - 22 Kasım
 • Yay 23 Kasım - 21 Aralık
 • Oğlak 22 Aralık - 20 Ocak
 • Kova 21 Ocak - 18 Şubat
 • Balık 19 Şubat - 20 Mart