24 Nisan 2024 Çarşamba

Gezegen Saatleri

Her ne kadar günümüzde önemi pekte bilinmese de, astrolojinin bir alanı olan gezegen saatleri fazlasıyla önem verilmesi gereken bir konudur. Astrolojide her saatin kendine has özellikleri vardır. İste bu her bir saate etki eden yıldız saatleri o saat üzerinde hangi gezegen ağır basıyorsa onun yönetimiyle şekillenir. Yani gezegenler nasıl burçlar üzerinde tesir oluşturuyorsa, doğal olarak saatler üzerinde de tesir oluşturmaktadır. Gezegen saatleri sistemini kavramış bir çok kişi, önemli işlerini hatta atacağı bir çok adımı hep bu saatlere göre belirlemektedir. Çünkü onlar biliyorlar ki, yapılması gereken bir iş, bir saat diliminde neredeyse imkansız gibi görünse de, başka bir saatte de bir o kadar kolay olabilir.

Aynı zamanda gezegen saatleri özellikleri itibarıyla bazı manevi çalışmalarda özellikle de Esmaül Hüsna zikirlerinde de kullanılmaktadır. Astrolojik saatler diye de tanımladığımız gezegen saatlerini matematiksel hesaplama işlemleriyle eskiden de olduğu gibi günümüzde de bulabiliyoruz. Yani içinde bulunduğumuz saat hangi gezegen saatine ait olduğunu tam olarak bilebiliyoruz. Bunun için elbette ki hassas hesaplamalar ve astrolojik dengelerin iyi bilinmesi gerekiyor.

En önemlisi de güneşin doğuş ve batış saatleri mutlaka gereklidir, bu hesaplamalar için. Güneşin doğuş batış saatlerini takvimlerden de faydalanarak öğrenebiliriz. Burada dikkate edeceğimiz husus şu olacaktır ki, takvimler de zamanlar namaz vakitleri esas alınarak düzenlendiği için, tam olarak astrolojik zamanlarla birebir uyum sağlamayacaktır. Fakat bu uyuşmazlık önemsenmeyecek kadar küçük olan iki üç dakikalık farklardır. Yine de bu sapmayı da istemiyorsak, internet üzerinden bu konuyla ilgili olan astroloji sitelerinden de bu saatleri edinebiliriz. Bundan sonrası ise birkaç matematiksel işleme dayanıyor.

Gezegen Saatleri Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle iki saat arasında ki, yani güneş doğuş ve batış saatleri arasında ki farkı bulacağız. Sonra çıkan bu değeri gece ve gündüz olmak üzere, 12 şer saat olduğundan 12 ye böleriz. Çıkan değer bize her gezegenin gün içerisinde ki kalış sürelerini vermiş olur. Bundan sonra, bulduğumuz bu süre, güneş saatine ilave edilerek, ta ki güneş batış saatine dek, 24 saatlik yani bir günlük gezegen saatlerini hesaplamış oluruz. Tabi hiç bu hesaplamaları yapmadan, gezegen saatleri tablosu ile veya gezegen saatleri hesaplama programı ya da gezegen saatleri şeması sayesinde de kolayca bu saatlere ulaşabilirsiniz.

Gezegen Saatleri ve Günleri

Haftanın her günü ayrı bir gezegenin hakimiyeti altındadır.
Pazar günü: Güneş gezegeni tarafından yönetilir. Güneş günü olarak bilinir.
Pazartesi günü: Ay gezegenin hükmü altındadır. Ay günü diye bilinir.
Salı günü: Mars gezegenin tesirindedir. Mars günü bugündür.
Çarşamba günü: Merkür tarafından yönetilir. Merkür günü olarak bilinir.
Perşembe günü: Jüpiter gezegeni tesiri altındadır. Jüpiter günü diye bilinir.
Cuma günü: Venüs gezeni hükmü altındadır. Venüs günü olarak bilinir.
Cumartesi günü: Satürn başlangıcıdır. Satürn günü diye bilinir.

Gezegen Saatleri Özellikleri

1.Güneş Saati

Güneş saati, kendi gücümüzü hissettiğimiz, ben dediğimiz tüm duyguları veren saattir. Bu saatte yapılacak en uygun şeyler, organizasyonluk gerektiren işler, birlikte yapılacak işler, tebrik toplantıları, düğünler, nişanlar ve yakın dostlarınızla akrabalarınızla vakit geçirmek için ideal bir zamandır. Kariyeriniz için yapacağınız her adımda da oldukça yerindedir. Beyin faaliyetlerinin zirve yaptığı bu saatte, akıl gereken işler, ibadet ve maneviyat gerektiren işlerde de olumludur. Yapılması pekte uygun olmayan işler ise, tehlike içeren şeyler özellikle benlik duygusunun fazla yükselmesi ve enerji seviyesinde ki artışla birlikte, trafikte araç kullanmak için olumsuz bir saattir. İstatistiklere bakıldığında bir çok trafik kazasının da güneş saatinde yapıldığı bilinmektedir.

2.Venüs Saati

Güzel hisler, bir kişiye duyulan aşk ve sevgi bu saatte en tepelerdedir. Bu yöndeki özelliklerin artmasıyla birlikte, uzun zamandır görüşmediğiniz kırgın olduğunuz arkadaşlarınızla da bir araya gelmek için iyi bir saattir. Uzun süredir bir türlü açıklayamadığınız sevgi ve aşk dolu hislerinizi de daha rahat bir şekilde Venüs saatinde söyleyebilirsiniz. Boşanma seviyesine gelmiş evliliklerle de barıştırmak amacıyla girişimde bulunmak içinde güzel bir saattir. Bu saatte dostlarınızla da iyi vakit geçirebilirsiniz. Sanatsal faaliyetler için de bir hayli iyi olan Venüs saatinde, resim, müzik vb. çalışmalar için de güzel sonuçlar içerir. Bu tür işlerinde dışında yapılacak şeyler için olumsuz bir saattir. Trafikte zaman geçirmek, araba kullanmak içinde uygun olmayan bir saattir.

Gezegen Saatleri Hesaplama >>

Gezegen Saatleri
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   
38 Yorum | Tüm Yorumlar
Yorumcu Selami
Kız arkadaşın geri dönmesi için hangi gün ve saatte okumalıyız
09.03.2024
Yorumcu Nefse
Devlet Başvurusu için hangi gün yapılması başarı getirir
07.12.2023
Yorumcu alpaslan
pazartesi günü bütün işlerim ters gidiyo
19.11.2023
Yorumcu merve
Merhaba yarin 1 Aralik jupiter saati nedir
30.11.2022
Yorumcu Nurdan
Pazar günü için yani 4 Eylül için Venüs saati nasıl öğrenebilirim
31.08.2022
Yorumcu nergiz
merhaba istanbul çarsamba günü merkür saati tam kactadır
06.06.2022
Yorumcu admin
Zeynep hanım, Antalya için Antalya Gezegen Saatleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
09.03.2022
Yorumcu Zeynep Özgümüş
Antalya Merkür saatlerini ogrenebilirmiyim
09.03.2022
Yorumcu T.ezgis
İyi günler yıldız saati ne zaman oluyor nasıl hesaplayabiliriz
26.12.2020
Yorumcu Fatma
Günaydın. Ne güzel bir site aktif tutmanıza ayrıca sevindim. Astrolojinin önem kazandığı bu dönemlerde ben şahsen siteyi favorilerime ekledim. Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Bir haftadır severek açıp bakıyorum işlerimi buna göre ayarlıyorum :)
25.12.2020
Yorumcu admin
inanç, iki tarihte Merkür saatine denk geliyor.
15.03.2020
Yorumcu inanç
20 haziran ve 21haziran saat 10:15 hangi saatlere denk geliyor söyleyebilir misinz? malaum yks sınavı var..
14.03.2020
Yorumcu admin
Defne hanım; 24 Kasım 2017, Güneş doğuş 07:28 Güneş batış: 17:27
Şuan ki saatlere çok yakın bir kaç dakika fark ediyor, Mersin sayfasına göre bakabilirsiniz.
26.11.2019
Yorumcu Defne
Peki nasıl hesaplayabilirim ? Geçmişe yönelik hesaplanıyor mu ?
26.11.2019
Yorumcu admin
Defne hanım, o tarihe ait güneş doğuş ve batış saatlerine göre hesap yapabilirsiniz. Burada sadece günlük gezegen saatlerini bulabilirsiniz.
26.11.2019
Yorumcu Defne
24 kasım 2019 Mersin ilinde saat 13.30-14.30 saat diliminde hangi gezegen hakimdi?
26.11.2019
Yorumcu Defne
24 Kasım 2019 saat 13.30-14.30 saat diliminde hangi gezegen saatiydi? Geçmişe yönelik gezegen saati nasıl hesaplanıyor ?
26.11.2019
Yorumcu Muko06
Merkür utarit saati ve günü hangisi zikir yapılması için uygundur
20.11.2018
Yorumcu admin
Kadriye hanım, eski tema yüklendi şu an bir sıkıntı yok.
14.11.2018
Yorumcu kadriye
reklam kalkmiyacakmi?
14.11.2018
Yorumcu admin
Güneş doğuş saatleri namaz saatleri sayfalarında yazılandan ortalama 10 dk geç oluyor sizde oradan mı karşılaştırdınız abaca.
30.10.2017
Yorumcu Güneş
Diyarbakır için güneşin doğuşu 10 dk geç yazılmış.
30.10.2017
Yorumcu admin
düzeltildi
29.10.2017
Yorumcu guler
yanlış ne zaman duzeltilecek
29.10.2017
Yorumcu admin
Server kış saat uygulamasına geçmiş en kısa sürede düzeltilecek.
29.10.2017
Yorumcu Fatma
gezegen saatleri birden 1 saat fark etti. güneşin doğuşu batışıda tutmuyor. kafamı karıştırdı mesala ben bugün güneş le başlayan gün saat. 7.30 da olması gerekiyor. 6.26 yazdı.
29.10.2017
Yorumcu Mihriban
Venus sati tam olarak hangi saattir
23.10.2017
Yorumcu gonul
benim icin hayirli ticaret nasil olur
28.09.2017
Yorumcu admin
Berna hanım, hangi ilde oturuyorsanız o ilin gezegen saatlerinden (Gezegen saatleri hesaplama) mesela; Cami ismini müşteri saatinde Vedud ismini de ay saati kaçı gösteriyorsa o aralıkta çekebilirsiniz. Bunu günlük olarak takip etmeniz gerekiyor. Her gün bu saatler değişiyor. Tabi illa o saatlerde çekmek zorunda da değilsiniz. Ancak kendi saatlerinde çekilmesinin daha etkili olduğu da söyleniyor.
03.09.2017
Yorumcu Berna
lutfen daha aciklayici yazarmisiniz. Ben ya cami ya vedud esmasini sevdigime kavusmak icin cekmek istiyorum hamgi zaman araliklarinda cekicem lutfen yardimci olurmusnz
03.09.2017
Yorumcu Coco
Yorumcu Planetary hesaplama sitesiyle tamamen farklı çıkıyor gezegen saatleriniz.kafam çok karıştı.bi yerde hata var..
25.08.2017
Yorumcu lale
gezegen saatlerini yazarmisiniz lutfen ben yengec burcuyum
30.07.2017
Yorumcu osman
yazmış olduğunuz gezegen saat lerin gece olan kısmı varmı varsa yazarmısınız
30.07.2017
Yorumcu Canan
Acik kapali günler war rastgele gezegen saatinde bi gününde cekemezsiniz.. Her dua etmenin günü saati vardir.. Rastgele bi günde esma cekersiniz eger ters doner dileginize kavusamazsiniz..
12.07.2017
Yorumcu binnur
ben oğlak burcuyum ne zaman ve ne tür bir esma yı okursam dilediğime kavuşurum hangi esma hüsna benim için daha faydalı şimdiden tşkrler.
19.07.2016
Yorumcu ayşe
ben balık burcu nasıl hangi saatte hangi esmayla zenginlik saglık huzur mutluluk için okumalıyım
30.05.2016
Yorumcu selda
Ben okuyorum gezegen saatinde ama her şey ters gidiyor hayatımda...
13.04.2016
Yorumcu Osman
Ben daha çok müşteri saatlerine özellikle dikkat ediyorum tabi çektiğim zikirle alakalı bir durum.
05.04.2016
Yorumcu Ahmet Tan
Anladığım kadarıyla yapacağımız işleri bu gezegen saatlerin gidişatına göre bölümlere ayırmak, işlerimizin daha olumlu sonuçlanması için bir hayli önemli. Yalnız sürekli bu saatleri göre bir yaşam belirlemekte pekte kolay olmasa gerek. Yinede özellikle bizim için çok önemli zamanları yıldız saatleri ile uyumlu olacak şekilde ayarlamamızın iyi olacağı kanısındayım.
13.06.2014
Yorumcu Nasuh Kurt
Yıldız saatleri, havas ilmi diye, bazı kesimlerin bildiği, bu ilimdeki çalışmalar içerisinde önemli bir yer tutar. Bu alanda ki bir çok çalışmada bu saatlerin bilinmesi şarttır. Aksi takdirde yapılan onca çalışma boşa gidebilmektedir. Bazı havas kitaplarında da bu saatlerin nasıl bulunacağına dair de bilgiler verilmiş. Bu konuyla ilgisi olanlar içinde oldukça kolaylık sağlamış bu otomatik bölüm.
30.06.2015
Yorumcu Ça?lar Karahan
Gezegen tablosu kullanarak işte her gezegenin bir günü kaç saattir, bunları bularak ancak bu saatlere ulaşabiliyorduk. O yüzden bu sayfa çok hoşuma gitti, bütün iller için gezegen saati (zamanı) başka bir ifadeyle gezegensel saatler varmış burada.
14.07.2014

Gezegen Saatleri Bulma

Gezegen Saatleri Bulma
Eskiden beri bilinir ki, her saatin, bir de astrolojik saati vardır. Yani belirli zaman aralıklarıyla değişen gezegen saatleri. Gezegenler birbirlerini devamlı surette tesir altına almaya çalışırlar. Yani doğal olarak birbirleriyle iletişim içerisindedirler. İşte bizim gezegenimize de, bu gezegenlerin etkisi altındadır. Dolayısıyla da içinde yaşayan insanlarda aynı şekilde bu etkilerden nasiplerini alırlar. Yıldız saatleri, coğrafi konuma göre değişim gösterir. Gezegen (planet) saatleri bulma için o yerin güneş doğuş ve batış saatlerinin hesaba katılması gerekir. Bu hesaplama sonucu da on iki tane gündüz, ve on iki tane de gece gezegen saati bulunur.
 • Koç 21 Mart - 20 Nisan
 • Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs
 • İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran
 • Yengeç 22 Haz - 22 Tem
 • Aslan 23 Temmuz - 23 Ağustos
 • Başak 24 Ağustos - 22 Eylül
 • Terazi 23 Eylül - 23 Ekim
 • Akrep 24 Ekim - 22 Kasım
 • Yay 23 Kasım - 21 Aralık
 • Oğlak 22 Aralık - 20 Ocak
 • Kova 21 Ocak - 18 Şubat
 • Balık 19 Şubat - 20 Mart